Každé oblečení je specifické díky použitým materiálům. 

Zboží, které u nás najdete, je vyráběné v Evropě.

 

Použité materiály:

Viskóza:

Viskóza je vlákno, které je vyrobeno na bázi regenerované celulózy. Základní surovinou pro výrobu bývá nejčastěji dřevo nebo bavlna. Klasický viskózový materiál ocení uživatelé pro jeho velmi dobré absorční vlastnosti, které jsou dokonce lepší než u bavlny. Viskóza je příjemná na pokožce, vzhledem se velmi blíží bavlně a zároveň působí na omak velmi měkce. Viskóza zajišťuje optimální výměnu tepla, čímž přispívá k příjemnému pocitu při nošení. Na rozdíl od čisté bavlny je viskóza splývavější a lesklejší.

 

Bavlna:

 

Bavlna je přírodní vlákno získávané z bavlníku rostoucího v subtropickém pásmu. Materiál z čisté tkaniny je měkký a jemný, zároveň také poddajný, pevný a pružný. Bavlna má velmi dobrou savost potu a je prodyšná. Bavlna je příjemná na dotyk, citlivá pokožka ji velmi dobře snáší. Často se používá v kombinaci se syntetickými materiály.

 

Elastan:

 

Elastan je syntetické vlákno. Jedná se o vysoce pružné polyuretanové vlákno. Charakteristickým znakem elastanových vláken je vysoká pružnost. Vlákna jsou schopná se bez porušení protáhnout na 3-7 násobek  své původní délky, po uvolnění se vrací zpět na původní délku. Elastan je velmi jemný a vždy se používá v kombinaci s dalšími vlákny. U materiálů, které používají elastanová vlákna, uživatelé ocení vysokou pružnost, schopnost dlouho si udržet svůj tvar a výrazně snížený sklon k mačkavosti. Elastan je odolný vůči mořské vodě a působení světla.

 

Polyester:

Polyesterové vlákno je nejčastěji používané vlákno v textilním průmyslu. Proč?

  • Nízká navlhavost = rychle uschne
  • Tvarová stálost
  • Dá se těžko zmačkat
  • Pružnost

 

Mimo jiné je vlákno odolné vůči vyšším teplotám (lze je opatrně žehlit). Nevýhodou polyesteru je ovšem jeho tepelná vodivost a váha. Oproti ostatním vláknům a především pak vlně je vodivost nižší, a váha rovněž není ideální.

Co nosit?

Polyester je rychle schnoucí a odolný materiál, vhodný pro všechny druhy letních a halových sportů. Oblečení z polyesteru není vhodné do mrazivých nebo chladných podmínek.

 

Akryl :

 

Umělé vlákno, texturou jako vlna, s kterou se často mísí. Používá se jako náhrada vlněných výrobků. Akryl je pružný a měkký, s nižším sklonem k žmolkování. Pevnost má sice nižší než jiná sytetická vlákna, zato výborně odolává vlivům světla, povětrnosti a organismů. Výrobky z něj jsou pevné, nesráží se a snadno se perou.

 

Pokud chcete, aby Vaše oblečení vydrželo co nejdéle, uvádíme několik rad:

- jestliže jdeš prát věc poprvé, vyper ji v ruce
- oblečení per a suš obrácené naruby
- nečisti ani neodstraňuj skvrny ručně jen z té části, kde se nacházejí,vždy čisti produkt    rovnoměrně